Dzień Matematyki

Dnia 28.03.2023r. obchodzony był w szkole Dzień Matematyki, którego celem było popularyzowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności i zdolności matematycznych, „zabawa matematyką” oraz rozwijanie umiejętności obserwacji, wyobraźni i zdolności plastycznych.

Odbył się konkurs wiedzy i umiejętności matematycznych Matboje – dla klas 4 – 8, w którym uczestniczyły dwuosobowe zespoły klasowe. Poniżej przedstawiamy wyniki w/w konkursu:

I miejsce wśród zespołów klas czwartych: klasa 4b

I miejsce wśród zespołów klas piątych: ex. klasa 5a i 5b

I miejsce wśród zespołów klas szóstych i siódmych: klasa 6d

I miejsce wśród zespołów klas ósmych: klasa 8a

Odbyły się również warsztaty matematyczne „Bryłki bez kleju”, które wprowadziły uczniów w świat form przestrzennych w sposób namacalny i przyjemny. Bez kleju budowano różne bryły wykonując przy tym sporą porcję ćwiczeń nad swoją wyobraźnią przestrzenną. Podziękowania uczniów były najlepszym dowodem na to, że zajęcia te przypadły im do gustu.

Na zajęciach warsztatowych szczególnie wyróżnili się:

• Alicja Lisak (kl. 5d),
  • Maciej Niemiec (kl. 5c);
  • Hanna Nanek (kl. 6a),
  • Wiktoria Widuch (kl. 7a),
  • Dawid Pigulak (kl. 8a),
  • Mikołaj Michalik (kl. 8f).

Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Matematyka wokół nas”. Poniżej lista laureatów:

• Filip  Polaszek (kl. 5a),
  • Krzysztof Chorobik (kl. 5a),
  • Hubert Świerczek (kl. 6a).

Dziękujemy za wspólna zabawę.