Polscy Sprawiedliwi

Młodzież naszej szkoły z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji, przygotowała wystawę prac plastycznych pt.”Polscy Sprawiedliwi”.

Dzień ten stał się także powodem do zobaczenia miejsca w naszym mieście, gdzie ks. Mieczysław Zawadzki w czasie II wojny światowej uratował grupę Żydów. Za co w 1989 roku pośmiertnie został odznaczony izraelskim medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Dodatkowo na lekcjach historii uczniowie poznali sylwetki Polaków, którzy pomagali Żydom w czasie II wojny, narażając swoje życie. Sprawiedliwi wśród Narodów Świata stali się nie tylko bardzo interesującą lekcją historii, ale także tematem dyskusji i przemyśleń o bohaterstwie, honorze, walce, uczciwości i empatii.