Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.  W tym roku ten dzień wypadł w sobotę, ale my  świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, 19 listopada. Uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne dla naszej szkoły.
Samorząd Uczniowski przyłączył się do corocznej akcji UNICEFu, aby wykorzystać kolor niebieski we wszelkich działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Konwencja Praw Dziecka:  https://unicef.pl/co-robimy/prawa-dziecka?gclid=EAIaIQobChMIg___zpeu9AIVShV7Ch0HoQraEAAYASAAEgI5ePD_BwE