Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W dniach 15.11-19.11 dzieci z klas I-III przeżywały w naszej szkole Tydzień życzliwości.

Bezinteresowny gest pełen ciepła i serdeczności może być czasem o wiele cenniejszym prezentem niż może się wydawać. To właśnie chciałyśmy przekazać naszym kochanym uczniom.

Przez cały tydzień w szkole funkcjonowała Poczta Życzliwości, gdzie każdy mógł zostawić własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły. „Życzliwa poczta” SU klas 1-3 dostarczył liściki pod wskazany adres.

W świetlicy szkolnej odbyły się pogadanki poparte tematycznymi filmikami, dzieci szukały oznak życzliwości w codziennym życiu, opowiadały zdarzenia z własnego życia, tworzyły hasła związane z tematem.

Tydzień życzliwości okazał się świetnym pretekstem do zastanowienia się czy jesteśmy dla siebie życzliwi i czy potrafimy ją okazywać. Uświadomiliśmy sobie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech, miłe słowo, i ciepłe spojrzenie. Dla najmłodszych uczniów był to też czas nie tak łatwej sztuki pisania komplementów.