Laureaci Szkolnego Konkursu Norwidowskiego

Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida w naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Odpowiednie dać rzeczy słowo”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII – VIII. Zadanie nie było proste, gdyż mieli przygotować prezentację multimedialną związaną z życiem i twórczością poety, pisarza i malarza.

Komisja, czyli organizatorzy: Kinga Sowa – nauczyciel informatyki, Anna Samsonowicz – nauczyciel języka polskiego, Ewa Sowa – nauczyciel muzyki i plastyki, oceniali oryginalność, profesjonalizm oraz odwołanie do tematu, czyli cytatu z wiersza Norwida „Ogólniki”. Prezentacja nie mogła przekroczyć 12 slajdów.

Oto laureaci, którzy otrzymali dyplomy, nagrody oraz dodatkowe oceny z polskiego i informatyki.

I miejsce:

Mateusz Jęczmyk, kl. VII f

Bruno Czaja, kl. VII f

II miejsce:

Emilia Grabowska, kl. VIII a

Jakub Tasak, kl. VIII e

III miejsce:

Maciej Czarnasiewicz, kl. VII c

Aleksandra Sasak, kl. VIII c

wyróżnienie:

Maja Banasik, kl. VIII c

Jakub Brdąkała, kl. VII c

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.