Nie tylko teatr

Niezapomnianą lekcję historii w żydowskim Będzinie, tym z czasów wojny, przeżyli 9. listopada w Teatrze Dzieci Zagłębia uczniowie klas: VII c i VIII a. Spektakl „Do widzenia mój pamiętniku…” to spotkanie z 14- letnią Rutką Laskier, jej rodziną, kolegami, radosnymi chwilami, pierwszą miłością i okrucieństwem wojny. Niezwykła scenografia, muzyka przenosząca widza w inny wymiar czasowy, dopełniły pełne magii widowisko, które wywołało wśród uczniów niesamowite emocje, mimo iż na lekcjach polskiego omawiali „Pamiętnik Rutki Laskier”.

Wracając do szkoły, na chwilę zatrzymali się w kilku miejscach wspomnianych w spektaklu, bo ślady przeszłości wciąż są obecne w naszym mieście, w którym żyła rówieśnica uczniów – Rutka.