„Podróże małe i duże”

W tym roku moja szkoła SP 13 im. Huberta Wagnera w Będzinie po raz pierwszy wzięła udział w projekcie „Podróże małe i duże”. Ze swoją wychowawczą klasą 4 rozpoczęłam przygodę z projektem. Zadania na początku wydawały się dzieciom trudne, ale wraz z upływem czasu bardzo się zaangażowali w działania. W czasie realizacji projektu zaczęliśmy oczywiście od założenia dzienniczków i pokolorowania pierwszej strony (już to zadanie bardzo mocno pochłonęło dzieciaki 🙂 Poznaliśmy legendy warszawskie a Bazyliszek okazał się niezwykle atrakcyjnym obiektem. Nie tylko wywołał ogromne zainteresowanie podczas słuchania i omawiania legendy, ale stał się także twórczą inspiracją do stworzenia galerii Bazyliszka. Z ogromnym zaskoczeniem dzieciaki przyjęły zadanie kulinarne, początkowe wahania i niepewność spowodowały wysyp pomysłów. Dzieciaki postanowiły stworzyć warszawską książkę kucharską, własnoręcznie napisaną i ozdobioną rysunkami. Wyszło naprawdę interesująco! Realizację projektu zakończyliśmy wirtualnym spacerem po Warszawie. Oglądaliśmy zabytki warszawskie, ale także współczesne budowle charakterystyczne dla naszej stolicy. Wszystko to na wykonanych wcześniej przez uczniów prezentacjach multimedialnych. Zaskoczeniem dla dzieci był także koncert kapel warszawskich, które mogli usłyszeć i zapoznać się z krótką historią muzyki warszawskiej i związaną z tym kulturą. Projekt okazał się bardzo interesujący i już gotowi zaczynamy realizację drugiej części. Naszą pracę możecie obejrzeć na zdjęciach 🙂