Projekt 7c

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa nr 13 po raz pierwszy wzięła udział w projekcie „Podróże małe i duże”

Wraz z klasą 7c, której jestem wychowawcą postaraliśmy się wykonać zadania niezbędne do zaliczenia projektu.

Uczniowie założyli i wypełnili dzienniczki, dotyczące lektury z klasy 8 pt.: Kamienie na Szaniec. Lekturę wysłuchali w formie audiobooka. Oraz wspólnie odpowiedzieli na pytania z dzienniczka. Bardzo ciekawym okazało się dla nich własnoręczne wykonanie i zilustrowanie warszawskiej książki kucharskiej. Poznali potrawy i ich pochodzenie. Dzieci zapoznały się również z muzyką oraz jej historią, kapelami warszawskimi ale również muzyką poważną związaną z Warszawą. Prezentację na ten temat oraz na temat Warszawy i jej zabytków, oraz ciekawostek przygotowali uczniowie własnoręcznie. Co dało im możliwość do pracy z materiałami edukacyjnymi dostępnymi w sieci na temat Warszawy.  Swoją wiedzę dzieci sprawdzały biorąc udział w quizach na temat naszej Stolicy dostępnych w Internecie. Postanowiliśmy aby w realizacji projektu większość pracy leżała po stronie uczniów. W ten sposób czuli, że to oni mają siłę sprawczą i robią coś co sprawia im przyjemność a nie jest narzuconym przez wychowawcę kolejnym projektem. Wszyscy z entuzjazmem brali udział w projekcie i nie mogą się doczekać modułu drugiego.