Spotkanie z adwokatem

13.kwietnia nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję spotkać się z adwokatem Panią Karoliną Nowalską, w ramach projektu edukacyjnego „Bajeczni Adwokaci”. Pani Karolina interesująco opowiedziała o wykonywanym zawodzie, pracy w kancelarii adwokackiej, wizytach w sądzie, a nawet elementach stroju mecenasa. Kolejna część spotkania polegała na czytaniu fragmentów książeczki edukacyjnej pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata”, z jednoczesną prezentacją. Oczywiście, dzieci miały do Gościa wiele pytań: Czy dużo trzeba się uczyć, aby zostać adwokatem? Czy musiała Pani przeczytać wiele książek? Jaka była Pani najciekawsza/najtrudniejsza sprawa? W którym sądzie Pani pracuje? Na te i wiele innych pytań Pani Karolina udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Po zakończonym spotkaniu uczniowie otrzymali zakładki do książek i kolorowanki. Wizyta adwokata w naszej szkole bardzo spodobała się dzieciom.