Szkolny Konkurs Literacki

Szkolny Konkurs Literacki pod hasłem: „Jeśli nie chcesz mojej zguby…” skierowany był do uczniów klas VIII oraz VII i cieszył się dużym zainteresowaniem. Inspiracją było ogłoszenie przez Sejm RP Aleksandra Fredry patronem roku 2023, a temat dotyczył obowiązkowej lektury – „Zemsty”. Pierwszych eliminacji dokonali poloniści uczący w klasach, które wzięły udział w konkursie, czyli: 7 a, 8 b, 8 c, 8 e, 8 f.

Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów – adeptów poezji i dramatu.

Komisja wybrała laureatów, którzy otrzymali dyplomy, dodatkowe oceny z języka polskiego oraz nagrody.

I miejsce

Iga Osadzińska

Bruno Czaja

II miejsce

Jakub Jeziorski

Mikołaj Michalik

III miejsce

Jakub Brdąkała

Kacper Kuna

wyróżnienie

Svetlana Gasparyan

Mateusz Jęczmyk

Maja Szypuła

więcej informacji: WagnerPress II, numer 209