Wielka Zbiórka Książek

Od 8 września do 11 października w kilkuset miejscach w Polsce, w tym również w SP13 im. H. Wagnera trwała Wielka Zbiórka Książek. Ogólnopolską akcję Fundacji Zaczytani.org, w naszej szkole zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z  nauczycielami K. Kowalską, B. Krawczyk i A. Kozieł.

Fundacja Zaczytani.org od siedmiu lat promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek oraz otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od trzech lat wolontariusze fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, gdzie czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię.

Samorząd Uczniowski SP13 dziękuje uczniom i rodzicom za wielkie serce i podarowane książki. Zebrane tytuły zostały posegregowane, spakowane i zawiezione do Katowic, na wyznaczone miejsce zbiórki.  Wszystkie podarowane książki trafią do szpitali, placówek opiekuńczych i pomocowych.

Jesteście wielcy!!!!!