Wizyta w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

W dniu 14 marca klasa 2c wybrała się z wizytą do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Celem tej wizyty było zapoznanie uczniów z wypożyczalnią dla dzieci, jej zasobami oraz zasadami wypożyczania książek. Podczas spotkania z panią bibliotekarką dzieci dowiedziały się, że w bibliotece znajdują się różne gatunki książek, dostosowane do wieku i zainteresowań czytelników, lektury szkolne, a także gry planszowe i komputerowe oraz różnego rodzaju czasopisma. W dalszej części wizyty drugoklasiści szukali pośród zasobów bibliotecznych książek według wskazówek zapisanych na karteczkach. Poszukiwanie książek okazało się świetną zabawą, a rywalizacja dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji. Na koniec na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka. Sądzę, że po tej wizycie biblioteka zyska wielu nowych, młodych czytelników.