Nie tylko hobby…

Pasję do pływania Bruno przejawiał od najmłodszych lat. Wcześnie nauczył się pływać, a potem ciągle doskonalił swoje umiejętności.

W 2019 roku rozpoczął przygodę z ratownictwem wodnym w „MSR Krokodyle WOPR Sosnowiec”. To tam uczył się technik ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy jak również nurkowania. Dwa lata cotygodniowych zajęć i treningów w „Krokodylach” umożliwiły mu  spełnienie jednego z marzeń: zostania ratownikiem wodnym. Musiał jednak czekać, aż ukończy 12 lat – wymóg regulaminu. Z początkiem 2021 roku jako najmłodszy z uczestników rozpoczął intensywny kurs, w czerwcu  pozytywnie zdał egzamin teoretyczny i praktyczny, otrzymawszy stopień  Młodszego Ratownika WOPR.

Bruno swoje umiejętności pływackie nadal doskonali, zarówno w grupie „Krokodyli”, jak i podczas specjalistycznego treningu sekcji ratowniczej WOPR. Teraz przed Brunem 100 godzin aktywnych praktyk na basenie, w których już uczestniczy, a w przyszłości kolejny egzamin, tym razem na „pełnego” Ratownika WOPR.